Zarząd Fundacji Legii
Anna Mioduska - Prezes Fundacji
Radca prawny, absolwentka Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w dużych kancelariach amerykańskich (Vinson & Elkins, White & Case), w tym przez rok w Nowym Jorku. Pełniła również funkcję General Counsel (Dyrektor ds. Prawnych) Grupy Nestlé w Polsce. Przeczytaj więcej
Od lat aktywnie angażuje się na rzecz organizacji pozarządowych. Założyła i prowadziła w fazie wstępnej Artistic Vitamin Foundation – fundację promującą polskich artystów w Stanach Zjednoczonych. Współpracowała z Fundacją Polska-Haiti przy organizacji koncertu charytatywnego na rzecz ofiar trzęsienia ziemi. Była członkiem Board of Trustees i Governance Committee Szkoły Amerykańskiej w Warszawie. Przez wiele lat aktywnie działała jako członek Rady „Naszej Fundacji”, która wybudowała od podstaw nowoczesny dom dziecka pod Jarosławiem.
Magdalena Pelczyńska - Korzun
Absolwentka Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspertka od wizerunku, producent wykonawczy z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w public relations, kreacji i produkcji. Na początku swojej ścieżki zawodowej pracowała jako Project Menager, a później dyrektor operacyjny dla sieci kawiarni Mercer’s Coffee, z której przeszła do Wedla na stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju. Przeczytaj więcej
Następnie rozpoczęła swoją przygodę z branżą public relations i marketingiem.  Pracowała nad wizerunkiem m.in. Samsunga, Adidasa, Reeboka, Microsoft Polska, czy spółki PL2012 odpowiedzialnej za budowę i zarządzanie Stadionem Narodowym. Producent wielu wydarzeń w obszarze biznesowym, sportowym oraz kulturalnym, zarówno w Polsce jak i zagranicą. Ma doświadczenie w imprezach masowych i dużych projektach miejskich, także związanych ze współpracą z Miastem Stołecznym Warszawa, takich jak Orange Warsaw Festiwal, Lato Konesera, „Plac Defilad”.
Z Legią związana od 2015 roku, gdzie na stanowisku Dyrektora Operacyjnego współtworzyła Fundację Legii. Obecnie Pełnomocnik Zarządu Legii Warszawa S.A. ds. Marketingu i Sprzedaży.
Rada Nadzorcza Fundacji Legii
Lucjan Brychczy
Legendarny piłkarz Legii Warszawa i trener piłkarski. Czterokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. Trzykrotnie sięgał po tytuł króla strzelców. Niekwestionowany autorytet i żywa legenda Legii Warszawa. Obecnie honorowy prezes klubu. Członek elitarnego Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski. Z orłem na piersi wystąpił w 58 spotkaniach zdobywając 18 goli. Przeczytaj więcej
Urodził się 13 czerwca 1934 roku w Nowym Bytomiu. Absolutny rekordzista Legii Warszawa pod względem liczby występów i zdobytych bramek. Do klubu, w którym aktywnie działa po dzień dzisiejszy, trafił w 1954 roku. Miał udział we wszystkich największych sukcesach stołecznej Legii.
W trakcie swojej kariery w Legii Warszawa Lucjan Brychczy rozegrał łącznie 452 mecze w których zdobył łącznie 227 bramek. W 1970 roku wraz z resztą zespołu dotarł do półfinału rozgrywek o Puchar Europy. W dowód uznania za piłkarskie i trenerskie zasługi został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w roku 1999 Polski Związek Piłki Nożnej nadał mu honorowe członkostwo. Doceniając rolę jaką Lucjan Brychczy odgrywa dla Legii Warszawa i honorując 60-lecie pracy przy Łazienkowskiej, kibice i władze stołecznego klubu okrzyknęły 2014 rok, rokiem Lucjana Brychczego. Trybuna Południowa Stadionu Miejskiego Legii Warszawa nosi jego imię. W 2015 roku, decyzją Ministra Obrony Narodowej, został mianowany na stopień pułkownika.
Jarosław Jurczak
Absolwent Stosunków Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również studia doktoranckie w Interuniversity Centre for Comparative Analysis of Law, Economics & Institutions Uniwersytetu w Turynie, oraz był stypendystą Fondazione CRT w ramach którego, jako visiting scholar, zrealizował staż badawczy na University of California w Berkeley. Jako prawnik pracował w departamencie EPC CMS Cameron McKenna w Warszawie oraz był stażystą w American Enterprise Institute for Public Policy Research w Waszyngtonie. Przeczytaj więcej
W latach 2007 a 2014 Jarosław był menedżerem w Kulczyk Investments odpowiedzialnym za przedsięwzięcia infrastrukturalne, w tym projekty Autostrady Wielkopolskiej, Autostrady Wielkopolskiej II oraz spółkę operacyjną – Autostrada Eksploatacja, a także zyskał istotne doświadczenie w zakresie transakcji fuzji i przejęć oraz przedsięwzięć inwestycyjnych w sektorze ropy naftowej i gazu, oraz energetyki. Od 2014 roku jest dyrektorem zarządzającym w Radwan Investments, firmie inwestycyjnej i holdingowej koncentrującej się na sektorach usług nieruchomościowych, mediów, rozrywki, sportu i technologii.
Od października 2014 do marca 2017 był członkiem Rady Nadzorczej Legia Warszawa, a od marca 2017 do czerwca 2017 prokurentem w Legia Warszawa S.A. gdzie był zaangażowany w nadzór prawny nad strukturą grupy kapitałowej, wsparcie procesów budżetowania i controlingu, finansowanie przedsięwzięć oraz inwestycje zewnętrzne. Od czerwca 2017 roku ponownie znalazł się w Radzie Nadzorczej Legii Warszawa, gdzie pełni funkcję jej przewodniczącego.
Rafał Wyszomierski
Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, gdzie ukończył podyplomowe studia menadżerskie w Szkole Biznesu. W latach 1995-2005 był pracownikiem firmy PricewaterhouseCoopers świadczącej usługi audytorskie i doradcze. Pełnił w niej funkcje kolejno: Starszego Konsultanta (od 1995 do 1999 w Warszawie), Senior Associate (od 1999 do 2000 w Luksemburgu) oraz Starszego Menadżera w dziale usług finansowych (od 2000 do 2005 w Warszawie). Przeczytaj więcej
W roku 2005 Wyszomierski został dyrektorem finansowym TVN odpowiedzialnym za zespół księgowości i podatków. Od września 2009 roku do maja 2010 roku był członkiem Zarządu TVN, a także pełniącym obowiązki głównego dyrektora ds. finansowych TVN i Grupy TVN. Ze wspomnianego zarządu odszedł po decyzji o niekandydowaniu na kolejną kadencję.
W latach 2011 – 2015 jako członek Zarządu Legii Warszawa odpowiadał za sprawy finansowe, infrastrukturę i administrację.
Od sierpnia 2015 roku Rafał pełni funkcję wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych grupy Black Red White (BRW), największego producenta mebli w Polsce.
FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO