Celuj w Zdrowie

Celuj w Zdrowie

 

Poczytaj – Inauguracja programu Celuj w Zdrowie, październik 2019

 

Zdrowo się odżywiamy i jesteśmy aktywni

Fundacja Legii, Chelsea Londyn, Szachtar Donieck, Feyenoord Rotterdam, Club Brugge to partnerzy programu, który będzie prowadzony w Warszawie. Dwuletni program jest koordynowany European Football for Developement Network (EFDN) i wspierany finansowo przez Fundacją UEFA. W Polsce pierwszy rok (2019/20) #CELUJwZDROWIE (Scoring for Health) jest skierowany do dzieci w wieku 9-10 lat.

Główne cele są dwa: zdrowo się odżywiać i zażywać więcej ruchu. Dzieci wezmą udział w zajęciach o zdrowym odżywianiu  np.: z czego składa się zdrowe śniadanie, jak wypracować zdrowe nawyki żywieniowe, na co zwracać uwagę podczas zakupów, będą wykonywać zadania podczas wizyty w sklepach Biedronka , wezmą też udział w specjalnej lekcji dedykowanej wodzie. Podczas programu, zadbamy też o to, aby dzieci do wspólnego ruchu zachęcały rodziców, w czym wspiera nas partner programu ZDROFIT- sieć klubów fitness .

Materiały merytoryczne są opracowane na podstawie holenderskich doświadczeń, zaadaptowane do  polskich standardów i dobrych praktyk we współpracy z Fundacją Instytutu Matki i Dziecka (partnera merytorycznego progamu).

Uczestniczące szkoły (Śródmieście, Wola, Praga Północ) to:

 

Skorzystaj: Zeszyt uczniów – Celuj w zdrowie

 

Organizatorzy                                                         Sponsorzy                                                                                        

                   


Partnerzy 

      

 

Galeria

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO