GOTOWIDOPOMOCY

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie epidemii. W pierwszym etapie programu seniorzy mogli korzystać ze specjalnie przygotowanej infolinii, poprzez którą mogli zamawiać bezpłatne posiłki, korzystać z pomocy przy robieniu zakupów, uzyskać pomoc technologiczną oraz pomoc psychologiczną. Podczas pierwszych 49 dni akcji udało nam się pomóc 2415 seniorom dostarczając i finansując ponad 32 000 posiłków.
Obecnie prowadzony jest drugi etap programu, którego ideą jest pomoc najbardziej potrzebującym seniorom. Aktualnie pod stałą opieką Fundacji Legii znajduje się 43 beneficjentów z całej Warszawy.

*w okresie od 3.11.2020r. do 31.12.2020r. zadanie współfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO